تاریخچه بروزرسانی الگوریتم های گوگل

الگوریتم های گوگل چیست؟

یک برنامه ریزی سیستماتیک پیچیده که توسط موتورهای جستجو برای خواندن اطلاعات وب سایت ها و ارائه یک نوع از این اطلاعات در نتایج جستجوی کاربران. موتورهای جستجو برای رتبه بندی اطلاعات وب سایت ها از ترکیبی از الگوریتم هاای مختلف استفاده می کنند.

این الگوریتم ها در اوایل حضور خود توسط گوگل تعداد کمی از بروزرسانی هارا تجربه کردند اما در چند سال گذشته بروزرسانی های زیادی را تجربه کرده اند شاید هزاران تغییر در سال.

اکثر این بروزرسانی ها به حدی کم تاثیر هستند که خیلی از افراد سئوکار بدون توجه از آن رد می شوند. اما گاهی موتورهای جستجو تغییرات و بروزرسانی های اصلی را در الگورینم های خود اعمال می کنند که به طور واضحی بر رتبه بندی وب سایت ها تاثیر می گذارند.

 

در این مقاله لیست کاملی از زمان راه اندازی و بروزرسانی الگوریتم های گوگل در طول سالیان گذشته در اختیار شما قرار خواهد گرفت و به مرور زمان بروزرسانی خواهد شد و به هر کدام نیز در صفحاتی که لینک می شود به صورت کامل پرداخته می شود.

۴ می ۲۰۲۰ (۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۹)

بروزرسانی هسته

دنی سالیون (Diay Sullivan) روزنامه نگار و بنیانگذار Search Engine Land  از طریق توییتر اعلام کرد که گوگل یک بروزرسانی گسترده هسته را انجام می دهد.

۲۵ اکتبر ۲۰۱۹ (۳ آبان ۱۳۹۸)

بروزرسانی BERT

گوگل در مقاله ای تحت عنوان Understanding searches better than ever before اطلاع می دهد که الگوریتم برت (Bidirectional Encoder Representations from Transformers) بروزرسانی شده است و از آن به عنوان بزرگترین بروزرسانی ۵ سال گذشته نام برده است. گوگل از bert برای درک بهتر محتوای وب استفاده می کند و در ک مثال به این مورد اشاره کرده است که گوگل قبلا قادر به درک حرف اضافه “به” نبوده است و دراکثر مواقع نتیجه دو عبارت جستجوی شده زیر یکسان بوده است.

“سفر از برزیل به آمریکا” با عبارت ” سفر از آمریکا به برزیل”

البته این بروزرسانی bert گوگل فعلا فقط در ۱۰ درصد جستجوهایی که در آمریکا به زبان انگلیسی انجام می شود درحال تست است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *